Kimya Endüstriyel Tanklar

Endüstriyel Tanklar

Kimya fabrikası kurulumlarında reaktör ve iç üniteler titizlik ile seçilmesine rağmen, ara silo ve tank çiftliklerine gereken önem verilmemektedir. Deneyimli mühendis kadromuz tarafından prosesiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda tasarlanan endüstriyel tank sistemleri ile işlevsellik, kimyasal dayanım ve görsellik ön plana çıkarılmaktadır. Tanklar St37 kalite sacdan veya AISI 304, AISI 316 veya AISI 321 kalite paslanmaz çelik sacdan, PQR sertifikalı kaynakçılarımız ile imal edilebilmektedir.

İmalatlarda imalat öncesi veya sonrası kumlama yaptırılarak boya nüfuziyeti arttırılmakta, prosesinize uygun olarak seçilen endüstriyel rapid, poliüretan, epoksi veya akrilik boya çeşitleri ile boya ömrü uzatılmaktadır. Depolanacak kimyasal ürüne göre gerekirse iç kaplama yapılmaktadır. Gemici ve döner merdivenler ile tüm korkuluklar ve platformlar, güncel İSG direktiflerine göre üretilmektedir. Toz ürün depolamalarında, torbalı filtreli ve patlaçlı tanklar yapılarak işlevsellik arttırılmaktadır.


Tanklarımızda kullandığımız özel tasarım mekanik seviye göstergeleri sayesinde, sıvının içerisinde manyetik bir eleman olmaksızın, su seviyesi ile aynı yönde tank doluluğu gösterilebilmektedir. Arzu edildiği takdirde imal edilen tanklar üzerine ultrasonik veya radar seviye ölçüm sistemleri yerleştirilerek, tüm tank seviyeleri ve doldurma boşaltma miktarları PLC ekranında gösterilmekte, yönetim bilgisayarlarına da taşınarak kaydı gerçekleştirilmektedir.

Tesisat tasarımı ve montajı için lütfen sayfamızı ziyaret edin.