Prosesler Karıştırıcılı Otoklav

Karıştırıcılı Otoklav


Karıştırıcı Otoklavların Kullanım Alanları
Yüksek basınç ve sıcaklık ortamında karıştırma yaparak üretim gerçekleştireceğiniz proseslerde, iyi tasarlanmış karıştırıcı otoklavlar hem üretim hızını ve verimini arttırır; hem de ürün deşarjı, ısıtma, basınçlandırma ve basınç tahliyesi işlemleri çok daha kolay şekillerde sağlanır. Örneğin direct attack sodyum silikat üretiminde, silis kumu, kostik ve su, ısıtılıp basınçlandırıldıktan sonra ürün olan silikat ara depo tankına çekilir. Bu proses sırasında basınçlandırma ve ısıtma, karıştırıcılı otoklav içerisinde bulunan özel buhar dağıtım sistemi sayesinde aşınmasız, titreşimsiz, sessiz ve efektif bir şekilde sağlanır. Ürün deşarjı, otoklav dibinde herhangi bir tıkanmaya mahal vermeden, mevcut basınç yardımıyla üst bombeden yapılır. Basınç düşürme ise özel buhar domları sayesinde titreşimsiz ve kontrollü olarak gerçekleştirilir.

Otoklav reaktörü içerisindeki karıştırıcının devri ve kanat alanları her üretim prosesi için değişmektedir. Çoğu proses için ±10 devirlik bir değişim ürünü ciddi oranda etkilemektedir. Bu değerin saptanması pilot otoklav reaktöründe denenerek veya karıştırıcı otoklav sisteminin değişken kanatlı ve invertörlü olarak kurulmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Sadece basınç transmitteri ve tartım sistemleri kullanılarak bütün üretim prosesinin günlük verileri, yönetim bilgisayarlarına aktarılabilmektedir. Dolayısıyla uzaktan üretim kontrolü, gece vardiyasının izlenmesi veya yanlış çıkan bir ürünün üretiminde yapılan hataların saptanması, dataloglar incelenerek gerçekleştirilebilmektedir.


Reaktör özelliklerimiz
  • (5-35.000) litre kapasitelerde
  • (0 – 30) bara basınçlarda
  • (20 – 350) °C sıcaklıklarda
  • (0 – 100) rpm karıştırıcı devirlerinde
  • Manyetik kaplin, mekanik veya yumuşak salmastralı
  • Özel buhar domlu
  • Basınç tahliye sistemli
  • Reaktör üstünden ürün deşarjlı
  • Prosese uygun özel karıştırıcılı
  • CE sertifikalı
 
Neden Biz?
Prosesinizi geliştirebilecek teknik dizayn, üstün kaliteli imalat, otomasyon sistemleri, kimyasal ve mekanik danışmanlık hizmetlerinin hepsini tek bir adreste bulabilirsiniz. Deneyimli mühendis kadromuz sayesinde, ihtiyaçlarınız doğrultusunda inovatif unsurlar katılarak hazırlanan 3D modellemeler sizinle paylaşılır. İçereceği özellikler ve fabrikanıza yerleşimi modelleme üzerinde netleştirilir. Reaktör sisteminin onaylanan parametreleri tarafımızdan garanti edilerek imalat ve devreye alma teslim süresi aşılmadan gerçekleştirilir. Siz de, sorunsuz işleyen tasarım, imalat ve teslim sürecinin huzurunu yaşarsınız.