Prosesler Manyetik Kaplin

Manyetik Kaplin


Manyetik kaplin nedir?
Bir milden diğerine tork aktarımının, fiziksel bir bağlantı yerine manyetik alan ile sağlandığı kaplinlerdir. Yaygın olarak kullanıldığı yerler pompalar ve reaktör karıştırıcı sistemleridir. Aktarım manyetik alan ile sağlandığı için iki şaftın arasına yerleştirilecek hareketsiz bir bariyer, akışkan ile motoru birbirinden ayırır. Genelde yumuşak veya mekanik salmastra gibi fiziksel sürtünme elemanlarıyla yaratılmak istenen sızdırmazlık, manyetik kaplinde sürtünme yüzeyi olmaksızın sağlanır. Böylelikle hem aşınmaya bağlı sızdırmalar hem de ömrünü yitirmiş sürtünme elemanlarının sarf giderleri ortadan kaldırılmış olur.

Manyetik kaplinin avantajları
  • Sürtünme yüzeyi olmadığı için hidrojen gazı dahil etkin sızdırmazlık
  • Yüksek basınçlarda rahat çalışabilirlik
  • Bakım gidersiz ve sarf malzemesiz
  • Karşı basınç gereğinin bulunmaması
  • Tork sınırlama olanağı
Manyetik kaplin üretimini ülkemizde üst düzey kalitede gerçekleştiriyoruz
Reaktörlerde kullanılan manyetik kaplinli karıştırıcıların elemanları; motor, redüktör, kampana, dış manyetik gövdesi, özel sızdırmazlık bariyeri, iç manyetik gövdesi, doğal mıknatıslar, manyetik içi mil, iç rulmanlar, rulman taşıyıcı gövdesi, flanş kaplin, karıştırıcı mili ve karıştırıcı kanatlardır. İhtiyacınıza göre, akışkan ve proses özellikleri ile karıştırıcı dizaynı detaylandırıldıktan sonra radyal ve aksiyel yükler hesaplanarak motor, redüktör ve rulman grupları belirlenir ve tedarik edilir. Hesaplanan tork değerine göre KTR firmasından tedarik ettiğimiz doğal mıknatıslardan sonra geri kalan tüm ekipmanlar bünyemizde yerli olarak imal edilir.

Ekonomik, efektif ve güvenilir manyetik kaplinler
Ünitedeki tüm dizayn deneyimli mühendislerimiz, tüm imalat da kalifiye kaynak ve montaj ustalarımız tarafından yapıldığı için manyetik kaplinler hem ekonomik hem de güvenilir şekilde üretilmektedir. Kaplinler, ürettiğimiz reaktörler ile beraber sunulabildiği gibi fabrikanızda mevcut bulunan veya ürettiğiniz bir reaktöre de tarafımızdan akuple edilebilmektedir. Yerli üretici olmamızın sağladığı avantaj sayesinde de ürün ile alakalı en ufak bir sıkıntı yaşadığınız takdirde yetkili mühendislerimiz ve elemanlarımız ile anında destek verilmektedir.

Reaktör imalatlarımız için lütfen sayfamızı ziyaret edin.

Yurtdışı menşeili manyetik kaplin mi kullanmak istiyorsunuz? Seçim danışmanlığı verebiliriz;
Standart ürün pompalar için kullanılan hazır manyetik kaplinlere firma distribütörleri vasıtasıyla ulaşılabilirken, size özgü üretilmiş bir reaktör için manyetik kaplin alırken uygunluk problemi yaşamanız kaçınılmazdır. Firmalar, kendi ürünlerine garanti verirken, sizin seçiminiz sonucunda siparişi verilen ürün sizin sisteminize uymadığı durumlarda herhangi bir sorumluluk kabul etmezler.  Aynı zamanda manyetik kaplinli reaktör üreticisi olduğumuz için karıştırıcınızın özelliğine, mile gelecek radyal ve aksiyel kuvvetlere ve reaktör içerisindeki sıcaklık, basınç ve kimyasal ortamına uygun rulman, sızdırmazlık elemanı, gerekli tork ve malzeme seçimi ve hesaplamaları tarafımızdan yapılarak, sipariş ettiğiniz ürünün sisteminize uyuşmazlık sorunlarının önüne geçilmektedir. Ürünün sisteminize uyuşacağının garantisi bizim tarafımızdan, ürünün kendi içinde çalışırlığı da firma tarafından verildiğinde, bütünüyle proses garantisi elde edersiniz. DST, EagleBurgmann ve AMAR gibi (tıklayarak distrübütör firma sitelerine ulaşabilirsiniz) manyetik kaplin konusunda öncü olan aşağıdaki firmalar ile çalışma yürütülebileceği gibi sizin seçtiğiniz diğer bir firma ile de iletişime geçilebilmektedir.Lütfen özel aksesuarlar sayfamızı ziyaret edin.